28 квітня святкуємо Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (далі МОП) -одна з найстаріших міжурядових організацій. У2024 році їй виповниться 105 років.Своїм першочерговим завданнями МОП визначає:підтримку демократії і соціального діалогу,боротьбу з бідністю і безробіттям,заборону  дитячої праці.  Тож за її ініціативою щорічно 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.

В Україні також відзначають День охорони праці згідно з Указом Президента України «Про день охорони праці» від 18 серпня 2006 року №685/2006 і його дата збігається з датою відзначення Всесвітнього дня охорони праці.

Мета заходів, що проводяться цього дня: привернення уваги суспільства,органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

Девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».Так, зміна погодних умов впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ -випромінювання трансмісивні хвороби, агрохімікати та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань і аварій.

Цей день звертає увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання яке потребує значних зусиль. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівників. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше – перед обідньою перервою, у тому числі внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи техніки безпеки. З урахуванням робочого процесу розробляються відповідні інструкції з охорони праці з безпечного ведення робіт, видаються приписи, створюється служба охорони праці, але це не може запобігти так званому «людському фактору».

 Сьогодні у  нашій державі, що перебуває в умовах війни, цей день набуває особливого значення. У час, коли країна  втрачає найкращих, неприпустимо допускати травматизм та смертельні випадки на виробництві. Важливо підвищувати увагу працівників, керівництва підприємства, установ та організацій до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та найефектніші практики, щоб забезпечити безпеку.

Хоча освітні закладипідпорядковані МОНУ (невиробнича сфера), все ж  нещасні випадки у нихтрапляються досить часто.Так, у 2023 році у закладах світи в Україні зафіксовано 3897 нещасних випадків  під час освітнього процесу, із них 9 зі смертельними наслідками і 395 нещасних випадків невиробничого травматизму учасників освітнього процесу зі смертельними наслідками (ДТП, утоплення, навмисне самоушкодження). У Львівській області минулого року зафіксовано 167 нещасних випадків з  учасниками освітнього процесу.

На завершення хочеться всім нам побажати безпечної праці і нехай нещасні випадки оминають нас.

Вступ 2024

Меденицький аграрно-технологічний професійний коледж ЗАПРОШУЄ на навчання випускників 9-11 класів для здобуття професійної освіти.Переваги навчання:вступ здійснюється БЕЗ ІСПИТІВ та БЕЗ НМТ;якісна підготовка та комфортність навчання;повна загальна середня освіта та робітнича професія;щомісячна стипендія та можливість проживання в гуртожитку;спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності;пільги при вступі;доступність практики та можливість подальшого працевлаштування;перспективи професійного розвитку та престижність;курсова перепідготовка тракторист-машиніст […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x