ПОДБАЙМО ПРО БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ ТА ВІДПУСТОК
Дочекалися літа – сезону канікул, відпусток, відпочинку та оздоровлення.
Але у зв’язку з російською агресією перебуваючи у лісових масивах можливе виявлення вибухонебезпечних предметів.Виявивши такі предмети в жодному разі не торкайтеся та не підходьте до них, а повідомте про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій (тел. 101) та поліцію (тел. 102). Правильно і безпечно знешкодити ці вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Тому не намагайтеся робити це самі, бо, як правило це може привести до нещасного випадку навіть із летальним кінцем. Почувши сигнали повітряної тривоги по можливості прямуйте до укриття. Є небезпечним залишатися у багатоповерхових будівлях особливо з панельним перекриттям.
З настанням літніх днів зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та інші, пов’язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.
Одним із факторів передачі кишкових інфекцій може бути вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є вода, що подається централізовано водопроводом, бо її піддають очищенню та знезараженню хлором у нешкідливих для людини дозах. При інших випадках воду потрібно пити кип’ячену. Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена нечистотами, які змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок) намагайтеся не ковтати воду. Овочі, фрукти, ягоди, які будуть споживатися в сирому вигляді, слід ретельно мити в проточній воді. Приділяти увагу терміну зберігання продуктів при покупці. Розливне молоко (куплене на базарі) слід обов’язково прокип’ятити.
Пам’ятайте! Тільки чітке дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути зараження кишковими інфекціями.
Значну небезпеку становить необережне поводження з вогнем, особливо у місцях масового відпочинку – на природі, у лісі. Згідно з даними отриманими у районному відділі ДСНС на наших теренах з початку року виникло 497 пожеж на яких загинуло 2 особи, ще 5 осіб травмовано. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не лише заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби за телефоном 101 евакуації, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Пам’ятайте: виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Велика кількість травмованих та загиблих на дорогах в результаті ДТП. В Статистика говорить про те, що за чотири місяці з початку на дорогах України сталося 6736 ДТП у яких загинуло 815 осіб Закликаємо до обережності пішоходів. Особливо пильними потрібно бути під час переходу вулиць, на яких відсутні пішохідні переходи. Та і на “зебрі” не завадить бути обережним: перш ніж переходити проїжджу частину, треба впевнитися, що зупиняється автомобіль, бо ж не рідкісні випадки травмування пішоходів саме на пішохідних переходах. Щоб не стати жертвою ДТП, слід бути дуже уважним і пішоходам і водіям автомобіля, мотоцикла, мопеда (скутера).
Багато клопотів з’являється в літній період у рятувальників на водних об¢єктах. і на водоймах Львівщини вже є утопельники. Тому, відпочиваючи біля води, слід пам’ятати, що купання в місцях, спеціально не обладнаних, становить небезпеку.. Категорично заборонено вживати алкогольні напої, адже левова частка нещасних випадків на воді стається з особами, саме через порушення цього правила.
Досить часто ми користуємося послугами залізниці. Слід пам’ятати, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки. Порушення правил поведінки на залізниці, поширення новомодних підліткових захоплень (селфі) з використанням ґаджетів коли останні підіймаються на дах вагона, що категорично заборонено, адже наближення до контактного провідника на відстань ближче ніж 2 метри по якому проходить напруга понад 20 000 вольт приводять до того, що з початку року на Львівській залізниці були випадки травмування та загибелі неповнолітніх. Не забувайте дотримуватися правил особистої безпеки під час переходу через залізничні колії та знаходження поблизу них.
Влітку існують високі ризики перегріву та отримання теплового удару,адже – сонячне проміння активне та небезпечне. Радимо пити достатньо води та відпочивати в прохолоді, аби вберегтися від перегріву. Якщо ви запідозрили теплове виснаження або тепловий удар, необхідно якомога швидше охолодити людину, яка його отримала.
Електричний струм природного або техногенного походження – найрозповсюджений фактор небезпеки у багатьох сферах сучасної діяльності людини. В природі – блискавка, у виробництві та побуті змінний або постійний електричний струм. При впровадженні у виробництво електричного струму, як робочої сили вже в 1862 році з’явилися перші повідомлення про його небезпечну дію. Тепер у світі щорічно від електричного струму гине біля 50 тисяч людей. Людина може знаходитися під небезпечною дією електричного струму не тільки від обладнання, але і від самих його джерел – повітряних ліній електропередач. Небезпечною є так звана крокова напруга, коли з-за пошкодження (обриву) електромереж струм може проходити по землі, підземних природних провідниках. Тоді виникає небезпека ураження кожного, хто знаходиться на поверхні землі. З-за цього не слід наближатися до обірваних проводів. Крокова напруга може виникати поблизу потужних енергоспоживачів – заводів, електропідстанцій, електрифікованих залізничних мереж. Якщо людина потрапить в таку зону, вона відчуває неприємні відчуття, як взагалі при дії електроструму. Треба негайно зупинитися і обережно, без розривів між ступнями ніг (не відриваючи їх від землі) повільно вийти з такого місця. Як правило радіус дії крокової напруги на відкритій місцевості складає 8-10 метрів, в закритих приміщеннях 4-5 метрів.
Тому ще раз хочеться всім нагадати, застерегти! Будьте пильними, тоді ніщо не затьмарить вашого відпочинку.